Odpowiedzialność przedsiębiorstw brytyjskich za naruszenie praw człowieka w łańcuchach dostaw (ekspertyza specjalistyczna)

Odpowiedzialność przedsiębiorstw brytyjskich za naruszenie praw człowieka w łańcuchach dostaw (ekspertyza specjalistyczna)

odpowiedzialnosc-przedsiebiorstw-brytyjskich-za-naruszenie-praw-czlowieka-w-lancuchach-dostaw-ekspertyza-specjalistyczna

Jak wskazuje w prezentowanej ekspertyzie specjalistycznej Pani Dr Marta Gontarz-Dobrowolska, należy zauważyć, że podmioty dominujące przejmują na siebie odpowiedzialność za praktyki swoich podmiotów zależnych, ponieważ zapewnia im to określone korzyści. Po pierwsze, wielu inwestorów żąda od swoich kontrahentów przyjęcia i ujawnienia ich polityk i praktyk – przedsiębiorstwa, które tego nie robią, ryzykują utratę kontaktów gospodarczych. Po drugie, przedsiębiorstwa działające w branżach z natury niebezpiecznych, takich jak np. górnictwo, polegają na doświadczeniach i politykach całej grupy kapitałowej, aby zwiększyć szanse na zdobywanie kolejnych obszarów prowadzenia działalności. Pozbywając się nadzoru środowiskowego i społecznego, przedsiębiorstwa w swoich branżach ryzykują podważeniem swoich ofert w zakresie nowych możliwości. Zapraszamy do lektury opracowania.

Udostępnij wpis:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ostatnio dodane
Kategorie wpisów
Kategorie
Tagi
Bądź na bieżąco