Relacja z konferencji: Środki ochrony praw i wolności w perspektywie komparatystycznej – 1 grudnia 2023 r.

Relacja z konferencji: Środki ochrony praw i wolności w perspektywie komparatystycznej – 1 grudnia 2023 r.

srodki-ochrony-praw-i-wolnosci-w-perspektywie-komparatystycznej (2)

W ramach projektu 1.12.2023 odbyła się Konferencja ogólnopolska- Środki ochrony praw i wolności w perspektywie komparatystycznej.

Poszanowanie praw i wolności człowieka i obywatela nie wiąże się jedynie z uznaniem tych wartości poprzez zamieszczenie ich w ustawach zasadniczych poszczególnych państw, czy aktach normatywnych o charakterze ponadnarodowym. Niezwykle ważne jest przede wszystkim stworzenie takiego systemu, który zagwarantuje ich ochronę przed naruszeniami. Konieczne jest bowiem takie ustanowienie gwarancji dochodzenia praw przez jednostkę, aby ta mogła z nich skorzystać w przypadku, gdy organy władzy w różnych formach dopuszczą się uznaniowości.

Celem niniejszej konferencji była możliwość porównania konstytucyjnych środków ochrony praw i wolności w Polsce, w zestawieniu z rozwiązaniami przyjętymi w innych państwach. Obrady i dyskusje odbyły się w ramach IV paneli: 1.Skarga konstytucyjna oraz prawo do zaskarżenia postanowień sądu, 2. prawo do sądu, 3. Instytucja Ombudsmana, 4. Rozwiązania ponadnarodowe gwarantujące ochronę praw podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z konferencji oraz agendą dostępną w plikach do pobrania niżej.

Pliki do pobrania
Udostępnij wpis:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ostatnio dodane
Kategorie wpisów
Kategorie
Tagi
Bądź na bieżąco