Zaproszenie na seminarium: Ochrona praw człowieka w konfliktach zbrojnych na przykładzie wojny na Ukrainie oraz konfliktu w Strefie Gazy, 6 grudnia 2023 r., godz. 17:00 (on-line)

Zaproszenie na seminarium: Ochrona praw człowieka w konfliktach zbrojnych na przykładzie wojny na Ukrainie oraz konfliktu w Strefie Gazy, 6 grudnia 2023 r., godz. 17:00 (on-line)

prawne-aspekty-ochrony-wolnosci-sumienia-i-wyznania-w-polsce-i-europie-a-jego-realizacja-w-xxi-wieku-seminarium

Zapraszamy na seminarium pt. „Ochrona praw człowieka w konfliktach zbrojnych na przykładzie wojny na Ukrainie oraz konfliktu w Strefie Gazy”. Seminarium organizowane jest w ramach projektu: OBYWATELU MASZ PRAWO!

Seminarium odbędzie się: 6 grudnia 2023 r., godz. 17:00 (on-line).

Konflikty zbrojne to nie tylko polityczny spór pomiędzy dwiema stronami. To również tragedia, która dotyczy zwykłych ludzi. Ofiarami są często cywile, a zniszczenia wojenne prowadzą do poważnych kryzysów humanitarnych.

Przedmiotem rozważań podczas niniejszego seminarium będą kwestie ochrony praw człowieka w konfliktach zbrojnych. Przeanalizowane zostaną dwa konflikty: na Ukrainie i w Strefie Gazy pod kątem gwarancji ochrony praw człowieka i ich naruszeń.

Moderator: dr Magdalena Maksymiuk (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)

Prelegenci:

  • Dr hab. Mariusz Kamiński (Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie)- System ochrony praw człowieka w konfliktach zbrojnych
  • dr Malwina Ewa Kołodziejczak (Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie)- Prawa człowieka w konfliktach zbrojnych na przykładzie wojny na Ukrainie
  • dr hab. Marcin Szydzisz (Uniwersytet Wrocławski) – Konflikt Izraela z Hamasem a prawa człowieka

Serdecznie zapraszamy do udziału!
Link do spotkania: https://meet.google.com/fdm-phau-dfh

Udostępnij wpis:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Ostatnio dodane
Kategorie wpisów
Kategorie
Tagi
Bądź na bieżąco